Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

jesteś na: Strona głównaAktualności

Zerówki na wycieczce w Pacanowie

2018-04-17


„Jest tu kowal Maciej Koza, Jan i Wojciech, dwaj bratowie, stąd na świecie powiadają: Kują kozy w Pacanowie”.

Koziołek Matołek ma już 83 lata, mieszka w Europejskim Centrum Bajki i wcale się nie starzeje, ponieważ w świecie baśni czas jest zaczarowany.

Klasy Oa i Ob wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę właśnie do Centrum Bajki w Pacanowie. Na początku wycieczki powitał nas Koziołek, który zaprowadził dzieci na warsztaty pt.” Wybuchowa nauka” podczas których dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ciekłego azotu. Gaz ten sprawia, że bita śmietana zamienia się w lody śmietankowe, zapałka mocniej świeci, a za pomocą banana można wbić gwoździa w deseczkę. We wszystkich doświadczeniach brały udział dzieci, natomias podczas pokazu kuchni molekularnej - degustowaliśmy nitro lody.

Następnie udaliśmy się na wędrówkę po Bajkowym Świecie. Wszystko zaczyna się w Bajkowym Przedpokoju, potem zdarzenia nabierają tempa, zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porywa pasażerów do świata wyobraźni. Na koniec w kinie oglądaliśmy bajkę pt. „Dumbo”. Dzieci spędziły również czas bawiąc się na placu zabaw wewnątrz i na zewnątrz budynku. A po zakupach pamiątek mogliśmy wracać pełni wrażeń do domu.