Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

jesteś na: Strona głównaAktualności

KLASY PIERWSZE W ZATORZE

2018-05-17


       Nadszedł oczekiwany dzień 17 maja klasy pierwsze wraz z opiekunami wyruszyły w podróż do Zatoru. Zbiórka 6.30 i przygodę czas rozpocząć!! Zwiedzanie rozpoczynamy od Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie w gęsto zalesionym terenie pośród drzew czyha na nas ponad sto różnych dinozaurów. Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa, czy też największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości! Większość z nich porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po tej ścieżce sprawia, że czujemy się przeniesieni w odległą przeszłość! Na końcu tej ścieżki edukacyjnej znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczyliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt i elementy szkieletów dinozaurów.
Byliśmy grzeczni - żaden dinozaur nas nie pożarł więc mogliśmy iść na kolejną atrakcję- Park Mitologii, gdzie barką pływaliśmy po jeziorze i poznawaliśmy historię greckich bożków.
Później kino 5D, gdzie oglądaliśmy film o dinozaurach – było chwilami strasznie. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała my się nie poddawaliśmy i realizujemy kolejny punkt naszej wycieczki:  Warsztaty Młodego Paleontologa.  W trakcie tych zajęć  przy pomocy specjalistycznych narzędzi odkrywamy szkielety dinozaurów ukryte w masie gipsowej. Na pamiatkę możemy zabrać do domu te szkielety i otrzymujemy pamiątkowe dyplomy. Niestety z góry na nas pada my się jednak  nie poddajemy i idziemy do Parku Owadów. To wyjątkowe miejsce, w którym spotykamy  owady ludzkich rozmiarów -16 gigantycznych eksponatów,  min.: konik polny, biedronka, mrówka, kleszcz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, osa, karaluch, . A na koniec wchodzimy do Domku Do Góry Nogami – dziwne uczucie. Niestety to już koniec naszej wycieczki czas wracać do domu.