Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

jesteś na: Strona głównaAktualności

XXIV Spotkanie z Kolędą

2020-01-10


 W dniu 9 stycznia 2020 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XXIV Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna. Miało ono charakter konkursu i  odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 132 uczniów występujących w 11 zespołach. W kategorii grup kolędniczych były to kwalifikacje do kolejnego etapu.

Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Łososina Dolna, SHP Rolnik w Łososinie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Ks. Proboszcz Grzegorz Ociepka.

 W kategorii chórów szkolnych, poszczególne miejsca zajęli:

 1)      Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.

 W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:

 1)      Szkoła Podstawowa im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy, Szkoła Podstawowa w Rąbkowej i Szkoła Podstawowa w Tabaszowej,

2)      Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach, Szkoła Podstawowa w Stańkowej,

3)      Szkoła Podstawowa w Rojówce.

 W kategorii grup kolędniczych, komisja konkursowa przyznała cztery pierwsze miejsca:

 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej – grupa dziecięca, Szkoła Podstawowa z Rąbkowej – grupa młodzieżowa, Szkoła Podstawowa im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych – grupa młodzieżowa, Szkoła Podstawowa w Michalczowej – grupa dziecięca.

Kwalifikacje do kolejnego etapu w kategorii grup kolędniczych uzyskały grupy ze Szkoły Podstawowej z Michalczowej, Rąbkowej i  Witowicach Dolnych.